Ankara Piknik Alanları: Ankara'nın En İyi 12 Piknik Yeri

Ankara'da piknik nerede yapılır? Ankara'nın en iyi piknik alanları nerededir? İşte, aile ve arkadaşlarınızla gidebileceğiniz Ankara'nın en iyi 12 piknik alanı ve adres bilgileri:
Ankara Piknik Alanları: Ankara'nın En İyi 12 Piknik Yeri
24 Nisan 2024, 22:29

Başkent Ankara'da hafta sonları gidebileceğiniz piknik alanları mı arıyorsunuz? Ankara'nın farklı ilçelerinde yer alan birbirinden güzel piknik alanlarını ve adreslerini sizler için yazımızda derledik. İşte, yoğun çalışma hayatından uzaklaşmak ve stres atmak isteyenler için Ankara'nın en iyi 12 piknik alanı:

 1. Kartaltepe Kent Ormanı


2222 kişinin aynı anda piknik yapabileceği Kartaltepe Kent Ormanı'nda 2 adet çocuk oyun grubu, 1 adet futbol sahası, bisiklet parkuru, 1 adet voleybol sahası, yürüyüş ve koşu parkuru mevcut. Mesire alanı içinde 200, dışında ise 300 araçlık otoparkı olduğu için, araçlı girişlere uygun bir yer. 


Adres: Ovacık, 06280 Keçiören/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Alacaatlı Piknik Alanı


1500 kişilik kapasiteye sahip olan Alacaatli piknik alanına girişler ücretlidir. Çardak, semaver, büfe ve çay bahçesi imkanı sunan piknik alanında, ücretli bir şekilde mangal yapmak da mümkün.


Adres: Alacaatlı, 4974. Cd, 06810 Çankaya/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Yakacık Mesire Alanı


Ankara'nın metropol ilçelerinden biri olan Yenimahalle'de bulunan Yakacık mesire alanı, 470 adet kamelyalı ve açık oturma alanına sahiptir. Alanın içerisinde futbol, voleybol, basketbol sahası, çocuklar için oyun parkı ve yürüyüş alanları da bulunur.


Adres: Yakacık, 3608. Sk., 06105 Yenimahalle/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Kavaklı Aile Piknik Alanı


Şehrin gürültüsünden uzakta huzur dolu bir piknik alanı olan Kavaklı Aile Piknik Alanı, Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Giriş ücreti bulunan bu mekanda, yürüyüş yapmak mümkün.


Adres: Çayyolu-Alacaatlı Mh., Alacatlı Cad., 06810 Yenimahalle/Çankaya/Çankaya/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Atatürk Orman Çiftliği


Atatürk Orman Çiftliği'nin içerisinde park, piknik alanı, müze ve sergi salonu ve Atatürk evi bulunmaktadır. Mevsim çiçekleriyle renklendirilen bu çiftlik, Türk tarımına öncülük etmiştir. Yenimahalle'de bulunan Atatürk Orman Çiftliğinde aile ve arkadaşlarınızla birlikte piknik yapabilirsiniz.


Adres: Gazi, 06560 Yenimahalle/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Doğa Park Piknik Alanı


Organizasyonlar için ideal bir yer olan Doğa Park, aile piknik konsepti ile hizmet vermektedir. Giriş ücreti bulunan Doğa Park'ta mangal, piknik ve semaver yapma imkanı mevcuttur.


Adres: Alacaatlı caddesi, 4939 sokak no 13, 06000 Çankaya/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Ayvalı Bahçe Piknik Alanı


Mangal, piknik ve semaver hizmeti veren Ayvalı Bahçe, çocuklu aileler için de uygun bir mekandır. Alacaatlı Caddesi'nde yer alan Ayvalı bahçe, marketlere yakın bir konumda olduğu için, ihtiyacınız olan malzemeleri kolayca temin edebilirsiniz.


Adres: Alacaatlı caddesi, 4939 sokak no 12, 06810 Çankaya/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Bağlum Piknik Alanı


Ankara Keçiören'de yer alan Bağlum, ziyaretçilerine açık havada piknik yapma imkanı sunmaktadır. Manzara izleme noktası da bulunan Bağlum'da hamak kurabilir veya çocuklarınızla birlikte eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.


Adres: Karşıyaka, Bağlar Cd. No:14, 06291 Keçiören/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Mavigöl Mesire Alanı


Şehir merkezine 12 km uzaklıkta olan Mavigöl, Ankara'nın en popüler piknik alanlarından biridir. Alanın içerisinde piknik ve mangal yapmak mümkündür. Piknik alanına dönüştürülen Mavigöl'de çocuk oyun alanları, spor alanları, iskele, araç ve yaya yolları, çay bahçeleri ve at maneji bulunmaktadır. Özellikle doğa fotoğrafçılığını sevenlerin mutlaka görmesi gereken alanlardan biridir. 


Adres: Yeni Bayındır, 06480 Mamak/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Adnan Kahveci Piknik Alanı


Mangal ve piknik yapmaya uygun bir yer alan Adnan Kahveci piknik alanı, Ankara'nın Yenimahalle ilçesindedir. Oturmak için bank ve çardak kuru olan bu alanda, çocuklar için oyun parkı da mevcuttur.


Adres: Kentkoop, 06370 Yenimahalle/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Aydoğan Piknik Alanı


Aydoğan piknik alanında çocuk parkı ve kamelya hizmeti verilmektedir. İçeride yer alan mekanda kahvaltı yapmak, mantı, gözleme gibi yöresel yemeklerin keyfini çıkartmak da mümkündür.


Adres: Beytepe, Hasan Kılavuz Cd., 06800 Çankaya/Ankara

Google haritalarda bakın.

 1. Üreğil Millet Bahçesi


Ankara Mamak'ta yer alan Üreğil Millet Bahçesi, oldukça geniş bir alana sahiptir. Bahçenin içerisinde 44 adet kamelya, mangal için barbekü alanları, 4-5 adet çocuk parkı, 2 adet gölet ve iskele, 2 katlı millet kıraathanesi, bisiklet ve yürüyüş yolu bulunmaktadır.


Adres: Üreğil, 1152. Sk. No:76, 06270 Mamak/Ankara

Google haritalarda bakın.


Şunlara da göz atın;

 1. İstanbul piknik alanları
 2. Ankara kahvaltı mekanları
 3. İstanbul kahvaltı mekanları
 4. Eskişehir kahvaltı mekanları
 5. Maltepe kahvaltı mekanları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo