İşe Başlayan Kişiye Gönderebileceğiniz 8 Farklı Çiçek

Yeni işe başlayan yakınlarınıza çiçek yollamak istiyor fakat hangi çiçeği seçeceğinize karar veremiyorsanız sizi böyle alalım. İşte, işe başlayan kişiye gönderebileceğiniz 8 çiçek:
İşe Başlayan Kişiye Gönderebileceğiniz 8 Farklı Çiçek
27 Şubat 2024, 13:58

Yeni bir işe başlamak, hem işe başlayan kişi, hem de yakınları için önemli bir durumdur. İş ortamına adaptasyon sağlamak ve yeni işe motive olması için sevdiklerinize bu özel gününde çiçek göndermeyi düşünebilirsiniz. Ancak işe başlayan kişiler için hangi çiçekleri seçmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız sizi böyle alalım. Hem güzel görünümü, hem de kolay bakımı sayesinde işe başlayan sevdiklerinize gönderebileceğiniz çiçekleri yazımızda derledik:

İşe Başlayanlara Gönderilen Çiçek Türleri

 1. Gül

gül

Tercihini klasikten yana kullanmak isteyenler, işe başlayan kişiler için gül aranjmanlarını seçebilir. Özellikle pembe güller, iş hayatında motivasyonu ve mutluluğu sağlamak için idealdir. Mümkünse canlı güller alarak sevdiklerinizin iş ortamında bakmasını sağlayabilirsiniz. 

Bakınız; Gül nasıl yetiştirilir?

 1. Orkide

orkide

İş hayatı için en çok tercih edilen tebrik çiçeği, elbette orkidedir. Saflığı ve gururu temsil eden orkideler, aynı zamanda dostluğun simgesidir. Bu yüzden arkadaşınızı kutlamak istiyorsanız, tercihinizi renkli orkidelerden yana kullanabilirsiniz. 

Bakınız; Orkide bakımı nasıl yapılır?

 1. Nergis

nergis

Mutlu başlangıçları temsil eden nergis çiçeği, iş hayatı için seçebileceğiniz çiçeklerden biridir. Canlı nergisleri sevdiklerinize yollayabilir ve iş ortamında bakmalarını sağlayabilirsiniz. 

 1. Papatya

papatya

Sonsuz sevgiyi temsil eden papatyalar, iş hayatına başlayan kişilere gönderebileceğiniz çiçek türlerinden biridir. Yeni başlangıçları kutlayan papatyaları aranjman halinde yollayabilir veya doğrudan canlı buket alarak yetiştirmelerini sağlayabilirsiniz.

Bakınız; Papatya nasıl yetiştirilir?

 1. Lavanta

lavanta

Güzelliği temsil eden lavantalar, aynı zamanda yeni açılan sayfaları kutlamak amacıyla da tercih edilir. Lavanta buketlerini sevdiklerinizin ofisine yolladığınızda, hoş kokuları ile stresten arınmalarını da sağlayabilirsiniz. 

Bakınız; Lavanta nasıl yetiştirilir?

 1. Krizantem

krizantem

Başarıları kutlamak amacıyla tercih edilen krizantemler, aynı zamanda kolay bir bakıma sahiptir. Sarı ve kırmızı renkli çiçekleriyle ortama renk katan krizantemleri, canlı vazolarda göndermeyi düşünebilirsiniz.

Bakınız; Kasımpatı nasıl yetiştirilir?

 1. Karanfil

karanfil

Özel olayları kutlamak amacıyla kullanılan karanfiller, iş hayatına başlayan kişilerde motivasyonu artırır. Bu yüzden sarı veya pembe karanfil seçerek sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz. 

Bakınız; Karanfil nasıl yetiştirilir?

 1. Leylak

leylak

Daima kalıcı bir izlenim bırakan leylaklar, mükemmel bir tebrik çiçeğidir. Hoş görünümü ile kişinin negatif duygularını atmasını sağlayan bu çiçekler, canlı olarak vazolarda gönderilebilir.

Şunlara da göz atın;

 1. Ev hediyesi olarak götürebileceğiniz çiçekler
 2. Çalışma masasında yetiştirilen çiçekler
 3. Feng shui bitkileri
 4. Evde çiçeklerle dekorasyon nasıl yapılır?
 5. Ülkelerin sembolü haline gelen çiçekler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo