ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Hafta sonu (cumartesi ve pazar) sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı var? İşte, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller:
Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonları sokağa çıkma yasağı, Cumhurbaşkanıyla birlikte yapılan kabine toplantısında tekrar gündeme geldi. Kabine toplantısında verilen kararlara göre sokağa çıkma kısıtlaması şehirlerin risk grubuna göre belirlenecek.


Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

5 Mart Cuma günü Türkiye'nin tüm şehirlerinde 21:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı sabah 05:00'da bitecek. Cumartesi günü akşam 21:00'a kadar hiçbir ilde sokağa çıkma yasağı olmayacak. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde, 6 Mart Cumartesi akşamı saat 21:00'dan 8 Mart Pazartesi sabahı 05:00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Düşük riskli iller ve orta riskli illerde 7 Mart Pazar günü 05:00 ile 21:00 arası sokağa çıkma yasağı olmayacak.


Düşük Riskli İller

Bingöl, Batman, Ağrı, Uşak, Van, Bitlis, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Mardin, Iğdır, Muş, Diyarbakır ve Hakkari.

Düşük riskli illerde, 6 Mart Cumartesi günü 05:00-21:00 arası ve 7 Mart Pazar günü 05:00-21:00 arası sokağa çıkma yasağı olmayacak.


Orta Riskli İller

Aydın, Adana, Ankara, Afyon, Bartın, Bayburt, Denizli, Bursa, Manisa, Eskişehir, Isparta, Çankırı, Çorum, Yozgat, Kastamonu, Karabük, Nevşehir, Kırşehir, Kahramanmaraş, Sivas, Hatay, Gaziantep, Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Kars ve Erzurum.

Orta riskli illerde, 6 Mart Cumartesi günü 05:00-21:00 arası ve 7 Mart Pazar günü 05:00-21:00 arası sokağa çıkma yasağı olmayacak.


Yüksek Riskli İller

İstanbul, Antalya, İzmir, Tekirdağ, Çanakkale, Ardahan, Artvin, Muğla, Bilecik, Düzce, Bolu, Kayseri, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kütahya, Niğde, Mersin, Zonguldak, Yalova, Kocaeli ve Kırklareli.

Yüksek riskli illerde 6 Mart Cumartesi günü 05:00-21:00 arası sokağa çıkma yasağı olmayacak. Cumartesi 21:00'dan 8 Mart Pazartesi 05:00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.


Çok Yüksek Riskli İller

Edirne, Sakarya, Balıkesir, Adıyaman, Burdur, Amasya, Aksaray, Giresun, Gümüşhane, Konya, Rize, Ordu, Osmaniye, Tokat, Trabzon, Sinop ve Samsun.

Çok yüksek riskli illerde 6 Mart Cumartesi günü 05:00-21:00 arası sokağa çıkma yasağı olmayacak. Cumartesi 21:00'dan 8 Mart Pazartesi 05:00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!