Artık Çorba ile Makarna Sosu Nasıl Yapılır?

Fazla çorba yaptıysanız artanları ile makarna sosu hazırlayabilirsiniz. Sizler için çorbalarla nasıl makarna sosu yapılır anlattık. İşte, artık çorbalar ile makarna sosu nasıl yapılır:
Artık Çorba ile Makarna Sosu Nasıl Yapılır?
07 Kasım 2022, 17:26

Sonbahar birçok nedenden dolayı muhteşemdir. Soğuyan havalarda şüphesiz insanın içini en çok ısıtan çorbalardır. Çorbaları farkında olmadan fazlaca hazırlayabilirsiniz.  Fazla hazırlanan çorbaları daha içmek istemiyorsanız çorbalar ile makarna sosu hazırlayabilirsiniz. Sizler için çorbalarla nasıl makarna sosu yapılır anlattık. İşte, artık çorbalar ile makarna sosu nasıl yapılır:

Çorbalar - ve yahniler, çorbalar ve benzerleri - hakkında bir başka harika şey, verimi muhteşem olmasıdır. Mükemmel lezzetleri ve aromalarının yanı sıra aynı çorbayı günlerce tüketmek istemeyebilirsiniz. O halde, bol miktarda arta kalan çorbanız olduğu halde başka bir kaseyi ısıtmaya temkinli davrandığınızda ne yapmalısınız? Bir fikir, eşit derecede tatmin edici bir kase makarna için sosa çevirerek bu çorbanın nişasta oranını ve ömrünü arttırmaktır.

Çorba Nasıl Sosa Çevrilir?

Bir çorbayı makarnaya dönüştürmek söz konusu olduğunda, tek gerçek sınır hayal gücünüz ve zevkinizdir. İlk olarak, çorbadan sosa dönüşümünü düşünün; az miktarda ısı almayacak, bu yüzden lastikleşebilecek tıknaz deniz mahsulleri çorbalarından kaçının. Aynı şekilde, kadifemsi, kremalı çorbalar hızla ayrılabileceğinden, ısı uygulamanızda mantıklı olun. Tersine, eğer sulu bir çorbanız varsa, sıvıyı azaltmak ve aromaları konsantre etmek için ısıyla biraz fazladan - ama yine de yumuşak - zaman verin. Makarnayı pişirmeye gelince, çorbayı eriştelere bağlamaya yardımcı olabilecek nişasta ile karıştırıldığından makarna suyunu atmak için çok hızlı olmayın.

Şunlara da göz atın;

  1. Çorbada ekşilik nasıl azaltılır?
  2. Donuk çorba nasıl çözülür?
  3. Çorbanın içerisine hangi baharat konur?
  4. Soğuk çorba tarifleri
  5. Çorba tuzlu olursa ne yapılır?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo