Artık Bir Michelin Yıldızı Var: Arkestra Restoran

Michelin Rehberi’nin 40'ıncı töreninde İstanbul, İzmir ve Bodrum'un yıldız kazanan restoranları belli oldu. İstanbul’da bulunan Arkestra Restoran, yıldız kazananlar arasına girmeyi başardı. Gelin, Arkestra’ya yakından bakalım.
Artık Bir Michelin Yıldızı Var: Arkestra Restoran
10 Kasım 2023, 14:40

Michelin Rehberi’nin 40'ıncı töreninde İstanbul, İzmir ve Bodrum'un yıldız kazanan restoranları belli oldu. İstanbul’da bulunan Arkestra Restoran, yıldız kazananlar arasına girmeyi başardı. Gelin, Arkestra’ya yakından bakalım.

MICHELIN Rehberi'nin 2024 seçkisi, 9 Kasım akşamı açıklandı. Michelin müfettişleri ilk kez İstanbul dışında Bodrum ve İzmir’de restoranları deneyimledi. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da 1 Michelin yıldızını almaya hak kazanan restoranlara bu sene bir yenisi eklendi. Bu yıl İstanbul’da 1 MICHELIN yıldızını hak eden restoran ise Arkestra.

şef cenk

Arkestra Hakkında

Arkestra’nın şefi Cenk Debensason restoranı 15 Eylül 2022 tarihinde açtı. Mevsimsel besinlere özen gösteren Şef menüyü kendi düzenliyor. Kendi sitelerinde “Şef Cenk Debensason, modern Avrupa yemeklerini küresel etkilerle harmanlayarak açık mutfağı yönetiyor. Menüde, tutku ve yaratıcılıkla hazırlanan mevsimlik yemekler listeleniyor.” Şeklinde bahsediliyor. Mekanın şıklığı da en az yemekler kadar dikkat çekiyor.

arkastra

Arkestra Nerede?

Adres: Etiler, Dilhayat Sokak No: 28 Besiktas, Istanbul

Telefon: +90 212 970 72 73

İnstagram: instagram.com/arkestra.ist

Google haritalarda bakın.

arkestra

Michelin Rehberi'nin Arkestra Yorumu

Cenk Debensason yıllar boyunca çok seyahat etti ve bu onun şef olarak kişiliğini şekillendirdi. Kısaca İstanbul'da büyüdü, Fransa'da eğitim gördü, Amerika'da şef olarak olgunlaştı. Ayrıca yemeklerindeki yolculuğunu da anlıyorsunuz. Mükemmel derecede çıtır derili, orta derecede pişmiş ördek göğsüne eşlik eden hafif şuruplu apicius sosunun derinliği, Fransız mutfağı hakkındaki bilgisine dair hiçbir şüpheye yer bırakmıyor. Ancak şefin yaratıcılığı klasiklerin ötesine geçiyor; soya-mirin karışımıyla marine edilmiş ton balıklı sashimi, hafif asitli suşi pirinçli dondurma, baharatlı daikon filizleri ve her şeyi ortaya çıkaran etkileyici bir zencefil-ponzu salata sosu ile servis ediliyor. birlikte. 1960'lı yıllardan kalma bu şık villa, vintage bir hava taşıyor ve Cenk Debensason'un kişiliğine çok yakışıyor. Lezzetli bir içecek ve şefin en sevdiği müzik (bazen DJ'ler de çalıyor) için yemekten önce veya sonra üst kattaki Dinleme Odası'nı mutlaka ziyaret edin. Arkestra'yı ziyaret etmek kolay kolay unutamayacağınız bir deneyimdir.

Şunlara da göz atın;

  1. İstanbul Michelin yıldızı kazanan restoranlar
  2. Bodrum Michelin yıldızı kazanan restoranlar
  3. İzmir Michelin yıldızı kazanan restoranlar

Benzer Yazılar

Lezzet Logo