ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ 22. BÖLÜM MASTERCHEF TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

22. BÖLÜM MASTERCHEF TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

27 Temmuz Masterchef'te neler yaşandı? Hangi yarışmacılar bir üst tura çıkmaya hak kazandı? İşte, 22. bölüm Masterchef tarifleri ve bölüm özeti:
22. Bölüm Masterchef Tarifleri ve Bölüm Özeti

Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in  jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye yarışmacısında, yarışmacılar üçlü düelloları kazanmak ve bir üst tura çıkmak için mücadele ediyor. Peki, Masterchef'in 22. bölümünde üçlü düelloyu kazanan isimler kimler oldu? Yarışmacılardan hangi yemekler istendi? İşte, detaylar;


1. Düello: Krem Brüle


Günün ilk düellosunda Sevgi Karataş, Batuhan Çavuş ve Melih Berkay Gündüz eşleşmesi yaşandı. Şefler, yarışmacılardan Fransız mutfağından krem brüle tatlısı ve böğürtlen sos hazırlamalarını istedi. Verilen süre sonunda yarışmacılar hazırladıkları tabakları şeflerin beğenisine sundu. İki yarışmacının tatlısında ciddi eksiklikler olduğu için, bir üst tura çıkan yarışmacı Sevgi Karataş olarak belirlendi.


2. Düello: Kadayıf Dolması


Günün ikinci düellosunda Sertaç, Azize ve Fatma eşleşti. Yarışmacılardan Erzurum mutfağına özgü kadayıf dolması hazırlamaları istendi. Yarışmacılar verilen süre sonunda hazırladıkları tatlıları şeflerin beğenisine sundu. Şefler oy birliğiyle Azize Polat'ın bir üst tura geçmesine karar verdi.


3. Düello: Etli Yaprak Sarma


Günün üçüncü düellosunda Emre Büber, Mert Özen ve Mustafa Ozan eşleşmesi gerçekleşti. Yarışmacılardan etli yaprak sarma hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Şeflerin verdiği kararla Masterchef tarihinde bir ilk yaşandı. Şefler, Emre Büber ve Mustafa Ozan'ın bir üst tura geçmesine karar verdi.


4. Düello: Levrek Buğulama


Günün en sonuncu düellosu Serhan Metehan Ayhan, Atakan Tektaş ve İbrahim Dağdeviren eşleşmesi yaşandı. Yarışmacılardan levrek buğulama hazırlamaları istendi. Hazırladığı tabakla diğer yarışmacıları geçerek bir üst tura geçmeye hak kazanan yarışmacı Atakan Tektaş oldu.


Dilerseniz, masterchef tarifleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!