ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 14 EYLÜL 2020 MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

14 EYLÜL 2020 MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

14 Eylül Masterchef'te hangi yemekler yapıldı, neler yaşandı? Kaptanlık oyununu kim kazandı? İşte, 14 Eylül Masterchef Türkiye'de çıkan yemekler ve yeni takımlar:
14 Eylül Masterchef'te Çıkan Tarifler

Eleme gecesinin ardından Masterchef 2020'de birincilik hayallerine veda eden isim Arem olmuştu. Arem'in elenmesinin ardından gelen yeni yarışmacı ise Selin Aydın oldu. Haftanın kaptanlık mücadelesinde kazanan kim oldu? 14 Eylül Masterchef'te yarışmacılardan hangi yemekler istendi? Yeni takımlar nasıl kuruldu? İşte, detaylar:


14 Eylül Masterchef'te Çıkan Yemekler

Masterchef Türkiye'nin 14 Eylül'de yayınlanan bölümünde yarışmacılar kaptanlık için mücadele etti. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini yaptığı yarışmada, 16 yarışmacı kaptan olmak için tüm emeklerini ortaya koydu. Kaptanlık oyunu için yarışmacılara ana malzeme olarak Oreo bisküvisi verildi. Bisküvi ile en iyi tatlıyı yapmayı başaran yarışmacı, mavi takımın kaptanı olacak. Bu tatlı için yarışmacılara 40 dakika verildi. Süre bitiminde yarışmacıların hazırladığı tabaklar, jürinin beğenisine sunuldu. 16 yarışmacıdan en çok beğenilen tabaklar ilk etapta Esra, Ayyüce, Furkan, Tanya, Sefa Emir'in ki olarak belirlendi. Son tadım sonrasında ise Emir, Ayyüce ve Furkan'ın tabağı finale kaldı. Şefler, gecenin en iyi tabağına karar vererek mavi takımın kaptanı olarak Furkan Yalçın'ı seçti. Furkan, 'bu gece istekli olduğunu düşündüm.' diyerek kırmızı takımın kaptanı olarak yarışmaya yeni dahil olan Selin'i seçti. Kaptanlar düellosu oyunu için şefler, Furkan ve Selin'den kadınbudu köfte yapmalarını istedi.


Kaptanlar Düellosunu Kim Kazandı?

Mavi takımın kaptanı Furkan, kırmızı takımın kaptanı Selin ile kaptanlar düellosu oyununu oynadı. Oyunu kazanan takıma 5 dakikalık süre avantajı verilecek. Şefler, kadınbudu köfte yapımı için yarışmacılara 30 dakika verdi. Şefler, yemeklerin tadına baktı. Verdikleri karar neticesinde kaptanlık düellosunu kazanan isim Furkan oldu. 


14 Eylül Masterchef Yeni Takımlar

  • Mavi takım: Furkan, Emir, Esra, Serhat, Celal, Özgül, Duygu ve Uğur.
  • Kırmızı takım: Selin, Berker, Barbaros, Tanya, Sefa, Ayyüce, Eray ve Ebru


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!