Değiştir KAPAK GÖRSELİNİ DEĞİŞTİR
Değiştir DEĞİŞTİR
Sinan Kunter
LEZZET YAZARI Sinan Kunter
@sinankunter
Takip Et
Profili Paylaş

1983 İstanbul doğumlu. 


Liseyi İSTEK Bilge Kağan, lisan eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi, Televizyon Programcılığı bölümünde tamamladı.


Çok iyi derecede İngilizce ve İspanyolca biliyor.


Meslek yaşamına üniversite yıllarında çektiği belgesellerle başladı. Bu yapımlardan Mirasım Müzik ve Kalbinle Oyna Oğlum yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallere kabul edildi, ödüllere layık görüldü.


Serbest yönetmenlik yaparak bazı firmaların tanıtım ve reklam filmlerini hazırladı.


Daha önce stajyer olarak çalıştığı CNN TÜRK’te 2007 yılında kültür-sanat muhabiri olarak görev yapmaya başladı. İşe başladıktan 1 yıl sonra Editörlüğe terfi etti ve kültür-sanat programları dışında yapımlarda da görevler almaya başladı. 


Trendikon programında yapımcı- yönetmen, Aykırı Sorular programında editör, Falan Filan adlı programda yapımcı, CNN TÜRK’ün yapımını üstlendiği belgesel filmlerde seslendirmen olarak yer aldı. 


2014 yılında yine CNN TÜRK’te Memlekette Bayram adlı program dizisiyle kamera arkasından, ekrana geçti. Çeşitli organizasyonlar, ödül törenleri ve fuar yayınları gibi etkinliklerde CNN TÜRK adına sunuculuk yaptı. 2017’de Vodafone sponsorluğunda Dünya Avucunuzda, ETS TUR sponsorluğunda Her Sabah Bir Liman adlı gezi programlarının sunucu ve yapımcılığını üstlendi. Aynı dönemde CNN TÜRK’ün en eski programlarından biri olan Sağlık Kontrolü’nün de yaklaşık 1 yıl boyunca sunuculuğunu yaptı.  


2019’da Amerikalı Princess Cruises adlı turizm firmasının Türkiye yüzü oldu ve NTV’ye geçerek Liman Günlüğü adlı programı sundu. Aynı dönemde ETS TUR’un Türkiye Kültür turları bölümünün sosyal medya yüzü oldu. Keşke Tatil Olsa başlığıyla hazırlanan instagram içerikleri ve youtube programlarında sunuculuk yaptı.  


2020 Eylül ayında CNN TÜRK’e Editör / Sunucu olarak geri döndü ve halen aynı görevde çalışmaya devam etmekte.


Kahve, 9 yıldır Sinan Kunter’in en büyük tutkusu. Bu tutkunun peşinde gezip gördüğü yerlerdeki ilginç kahve dükkanlarını ziyaret ediyor, dünyanın farklı yerlerinde yetişmiş farklı tipte kahvelerin tadına bakıyor. 


Sinan Kunter’in bir diğer merak alanı da gezip gördüğü yerlerdeki sıra dışı lokantalar ve alışılmadık lezzetler.


Sinan Kunter evli ve iki çocuk babası, koyu bir Beşiktaş taraftarı, sağlıklı beslenme konusunda araştırmalar yapıyor ve teniste kupalar kazanmış bir sporcu…

Hakkında
Sosyal Ağlar
Lezzet Logo