ANASAYFA MUTFAK OKULU MUTFAKTA FARE VAR!

MUTFAKTA FARE VAR!

Renkli şeker hamurundan hazırlayacağınız figürlerle pastalarınızı süsleyebilir, küçük kalpleri fethedebilirsiniz.

 • 100 gr beyaz şeker hamuru
 • Siyah gıda boyası
 • Kırmızı gıda boyası  Beyaz şeker hamurunun yarısına kürdan ucu ile siyah gıda boyası sürüp yoğurarak gri hamur elde edin. Kalan hamurunu 2/3'sine çok az kırmızı boya ekleyerek pembe hamur oluşturun. Farenin parçalarını fotoğraftaki gibi şekillendirin. 


  Gri hamurdan nohut büyüklüğünde parça kopartıp ikiye bölün. Yuvarlayıp fırçanın arkasıyla ortasına bastırın. Alt kısmına çok az su sürerek farenin kulaklarını yapıştırın. 

  Ayaklarını yine çok az su sürerek yapıştırın. Fırçanın arkası ile bastırarak farenin ağzını oluşturun.   Kollarını sağ ve sol tarafa yapıştırın. Pembe hamurdan yaptığınız kuyruğunu yapıştırıp bıçak ile üzerine çizgiler oluşturun. Küçük beyaz yuvarlak hamurları yapıştırıp üzerine kürdan ile siyah boya sürerek gözlerini yapın. 

  Kekin üzerine yapıştırmak için beyaz hamuru merdane ile açın. Bıçakla dalgalı olarak kesin. Kestiğiniz şekilli hamuru merdane ile hafifçe açın. Kekin üzerine bal sürerek yapıştırın. Küçük bir parça hamura kırmızı boya karıştırın ve yuvarlayarak kekin üzerine yapıştırın.


 • Yeniliklerden haberdar olun!

  Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.