ANASAYFA MUTFAK OKULU ADIM ADIM EV YAPIMI LİMONATA

ADIM ADIM EV YAPIMI LİMONATA

Yaz aylarının en sevilen ve en serinletici içeceği şüphesiz limonatadır diye düşünerek, bu ay sizler için atölyemizde ev yapımı konsantre limonata hazırladık.
Adım adım limonata

Tarif ve yapım: Hülya Çakır 
Fotoğraflar: Sezer Alçınkaya

Yaz aylarının en sevilen ve en serinletici içeceği şüphesiz limonatadır diye düşünerek, bu ay sizler için atölyemizde ev yapımı konsantre limonata hazırladık. Temel yapımını verdiğimiz limonataya taze sıkılmış vişne suyu, karpuz ve çilek gibi meyveler ekleyerek farklı lezzette aromalar yakalayabilirsiniz.

Limonata yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktası; limon kabuklarını rendenin ince tarafıyla, beyaz kısmına inmeden rendeleyin. Limonun beyaz kısmı tadının acı olmasını sağladığından tercih edilmiyor.

Adım Adım Ev Yapımı Limonata Tarifi:

  1. İyice yıkadığınız limonları rendeleyin.  2. Sonrasında limonları küçük küpler şeklinde doğrayın.  3. İyi bir limonata aromasının güçlü olması için limon rendesi, doğranmış limonlar ile toz şekeri karıştırıp mutlaka 1 gün buzdolabında bekletin.  4. Beklettiğiniz limonata harcını önce iyice karıştırın, sonra da bir süzgeç yardımıyla tüm suyunu çıkarana kadar iyice yoğurun.