Lahana Nasıl Temizlenir?

Lahana katmanlı bir sebzedir. Nasıl temizleneceği konusunda kafa karıştırabilir. Sizler için anlattık, lahana nasıl temizlenir:
Lahana Nasıl Temizlenir?
23 Şubat 2023, 13:05
Lezzet Trendleri

Lahana katmanlı bir sebzedir. Nasıl temizleneceği konusunda kafa karıştırabilir. O lahanayı pişirmeden önce, araştırmalar onu pişirmeye başlamadan önce yıkamanızı öneriyor. Lahananın nasıl temizleneceğine dair ipuçları için aşağıdakileri okuyun.

lahana

 1. Su ile temizleyin. Lahananızı alarak akan suyun altına koyun. Ellerinizi veya bir sebze yıkayıcıyı kullanarak lahanayı nazikçe ovalamaya başlayın.
 2. Temizlenmemiş alan bırakmadığınızdan emin olun. Ayrıca içini de temizlemeyi ihmal etmeyin. Bazen kir derinlerde gizlenebilir, bu yüzden eksiksiz olduğundan emin olun.
 3. Temizleme işlemi bittiğinde, bir kağıt havluyla kurulayın.
 4. Koku katılmış temizlik deterjanları kullanmayınız. Mutfakta genel kullanım için koku katılmış temizlik deterjanları kullanmaktan kaçının.

lahana

 1. Yiyecekler üzerinde istenmeyen bir tat bırakabilir veya yiyeceklere bulaşabilirler. Ayrıca akılda tutulması gereken bir ipucu, kokulu deterjanları pişirme kaplarında da kullanmamaktır.
 2. İstenirse lahanayı sirkeli suda bekletin. Kullanılacak eski bir numara, lahanayı suyla yıkamaya devam etmeden önce birkaç dakika sirkeli suda hafifçe ıslatılmış lahanayı bırakmaktır.
 3. Genellikle iki ila dört dakika arasında. Sirke bazı bakteri türlerini öldürür ve lahana üzerinde büyümüş olabilecek küf ve küfü öldürmeye yardımcı olur.
 4. Sirkeli su ile yıkadıktan sonra su ile durulayın.
 5. Durulanan lahanayı katmanlara ayırarak kurutabilir ya da dilimleyerek kullanabilirsiniz.

Şunlara da göz atın;

 1. Kırmızı lahana nasıl pişirilir?
 2. Neden lahanayı iyice durulamanız gerekiyor?
 3. Brüksel lahanasının faydaları nelerdir?
 4. Lahana nasıl haşlanır?
 5. Lahananın faydaları nelerdir?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo