ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER KÜTAHYA PORSELEN’E 2 ULUSLARARASI ÖDÜL!

KÜTAHYA PORSELEN’E 2 ULUSLARARASI ÖDÜL!

Kütahya Porselen Rosa ve Hypnose Koleksiyonları ile 2 ödüle layık görüldü
Porselende Dünya Markası Olan Kütahya Porselen’e 2 Uluslararası Ödül!

Kütahya Porselen koleksiyonlarıyla, dünyanın en prestijli ödüllerini kazanmayı sürdürüyor. Yeni teknolojiler kullanarak geliştirdiği inovatif tasarımlarını dünya sofralarıyla buluşturan marka, sahip olduğu sürdürülebilir üretim stratejisi ile atık malzemelerin geri dönüştürülerek sofralara kazandırıyor.


Kütahya Porselen, dünyanın en prestijli ödül programlarından biri olan iF Design Award’tan 2 ödülle döndü.  Rosa isimli koleksiyon ile atık malzemeler kullanılarak sofralara kazandırılan Hypnose isimli koleksiyon, iF Design Award 2021’de ürün disiplininde ev/sofra eşyası kategorilerinde 2 ödüle layık görüldü. Tümüyle atık materyaller kullanılarak tasarlanan, Kütahya Porselen’in yüksek teknolojisi ve inovasyondaki gücüyle üretilen Hypnose koleksiyonu, %100 geri dönüştürülmüş porseleni sofralara kazandırıyor. Bu yaklaşımıyla da geleceğe ilham veren, doğaya saygı duyan ve hypnotik etkiyi hissettiren sonsuz bir döngü yaratıyor. Yaşamın doğal döngüsünden ilham alınarak tasarlanan koleksiyon, sahip olduğu özgün desen ve renkleriyle de eşsiz sofralar yaratıyor. ‘‘Tek ve benzersiz’’ her bir ürünüyle sofralara kendini özel hissettiriyor. İnsan odaklı geri dönüşüm felsefesiyle üretilen koleksiyon, Kütahya Porselen’in doğal kaynakların verimli kullanıldığı sürdürülebilir bir dünya için üstlendiği sorumlulukların bir yansımasını oluşturuyor. 


Gül Yapraklarından İlham Alan Koleksiyon


İlhamını yağmurlu bir günde gülün taç yapraklarına dolan yağmur damlacıklarından alan Kütahya Porselen Rosa koleksiyonu; sofralarda sakin, huzurlu ve iyileştirici bir etki yaratıyor. Oldukça geniş bir kullanım alanı sunarak, kullanıcıda sofra hazırlarken bir buket hazırlamanın verdiği rahatlama hissini yaratıyor. Koleksiyonun tabak grubu, yan görünüşte sahip olduğu asimetrik dış hattı ile gül yaprağının dinamik hareketini yansıtıyor. Duygusal tasarım objeleri arasında yer alan tuzluk ve biberlik ise dokunma duyusuna hitap ediyor. Kullanıcı ihtiyaçları araştırılarak tasarlanan koleksiyon, kullanıcıların özel günlerde kullanmak için şık ve farklı ama aynı zamanda yalın bir yemek takımına olan ihtiyaçlarını karşılıyor. Parçalarıyla kullanıcının işlevsel beklentilerini karşılayarak, yeni yeme içme eğilimleri ile farklılaşan sofra kültürlerine değer katıyor. Toz pembe rengiyle gülün duygusunu hissettirirken, farklı ürünlerle kolaylıkla kombin yapılmasına imkân veriyor. Zamanı yakalayan tasarımlarıyla şık, estetik ve zarif koleksiyonlara imza atan Kütahya Porselen, doğa ve insan gibi yaşayan organizmalardan ilham aldığı koleksiyonlarıyla tüm zamanların ruhunu yakalıyor. Sürdürülebilir üretim stratejisiyle atık malzemeler kullanarak geliştirdiği yeni koleksiyonlarıyla doğayla kurduğu dostluğu pekiştiriyor. 


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!