ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MUTFAK TÜYOLARI İYİ BİR UYKU İÇİN YASTIK SPREYİ NASIL YAPILIR?

İYİ BİR UYKU İÇİN YASTIK SPREYİ NASIL YAPILIR?

Kaliteli ve iyi bir uyku için yastık spreyi nasıl yapılır? Yastık spreyi nasıl kullanılır? İşte, daha rahat uyumanızı sağlayacak ev yapımı 2 farklı yastık spreyi tarifi:
İyi Bir Uyku İçin Yastık Spreyi Nasıl Yapılır?

Güne zinde ve dinlenmiş başlamak için, derin bir uyku çok önemlidir. Eğer uykuya dalmakta zorlanıyor veya gece sürekli uyanıyorsanız, ev yapımı yastık spreyi ile sorunlarınızı çözebilirsiniz. Lavanta yağı, sakinleştirici özelliği ile daha çabuk uykuya dalmanızı sağlar. Portakal ve papatya yağları ise stresten arınmanızı ve derin bir uyku çekmenizi kolaylaştırır. İşte, ev yapımı 2 farklı yastık spreyi tarifi:

Lavanta Spreyi


Su dışındaki tüm malzemeleri cam bir sprey şişesine aktarın. Güzelce çalkalayarak malzemelerin birbirine karışmalarını sağlayın. Şişenin geri kalan kısmını suyla doldurun ve tekrar karıştırın. Hazırladığınız karışımı uyumadan 10 dakika önce yastığınıza 1-2 fıs olacak şekilde püskürtün.Papatya Spreyi

  • 10 damla papatya yağı
  • 15 damla lavanta yağı
  • 2 çay kaşığı epsom tuzu
  • Su


Malzemeleri sprey şişesine aktarın ve karıştırın. Üzerine su ekleyin ve tekrar karıştırın. Yatmaya gitmeden 15 dakika önce, spreyi yastığınıza sıkın. Böylece daha rahat bir uyku çekebilirsiniz.


Önemli Not: Kronik rahatsızlığı olanlar, astım, Koah gibi solunum yolu hastalıkları olanlar ve alerjik bünyeye sahip olan kişiler, bu spreyleri uygulamadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Doktorun onay vermediği hiçbir ürün kullanılmamalıdır. 


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!