Cilt Tonu Nasıl Eşitlenir: 4 Pratik Yöntem

Cilt tonu eşitsizliği neden olur? Cilt tonu eşitsizliği nasıl geçer? Cilt tonunu eşitlemek için ne yapmak gerekir? İşte, cilt tonu eşitliği için uygulayabileceğiniz 4 yöntem:
Cilt Tonu Nasıl Eşitlenir: 4 Pratik Yöntem
24 Nisan 2024, 22:34

Cilt tonu eşitsizliği, ciltte oluşan pürüzler, lekeler ve kızarıklıklarla cildinizi olduğundan daha bakımsız gösterebilir. Cilt tonu eşitsizliğinin nedenleri arasında çok fazla güneşe maruz kalmak, ergenlik döneminde kontrol edilemeyen akneler, stres, cilde yanlış bakım uygulanması, hormonsal dengesizlikler, yaşlanma, menopoz ve kalitesiz makyaj malzemeleri vardır. Cilt tonunu eşitlemek için, cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacak ürünler kullanılması gerekir. Aynaya baktığınızda tek ton cilt görmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte, cilt tonu eşitsizliğine 4 farklı yöntem:  1. Peeling

Cildinizde pürüzler varsa, ışık yüzünüze vurduğu an minik gölgeler ve renk dalgalanmaları görülür. Bu yüzden işe peeling yaparak başlamanız gerekir. Peeling, ciltteki pürüzleri azaltır, ölü derileri uzaklaştırır. Yüzünüze ışıltı kazandırır. E vitamini bakımından zengin olan peeling ürünlerini tercih edebilirsiniz. Böylece minik pürüzleri kolayca temizleyebilirsiniz.

  1. Glikolik Asit

Cilt rengini eşitlemek isteyenlere önerilen ürünlerden biri de, glikolik asittir. Glikolik asit, cildin kontrollü ve hassas bir şekilde soyulmasını sağlar. Böylece altta kalan taze ve aydınlık derinin yüzeye çıkmasını sağlar. Ancak glikolik asit kullanmadan önce doktorunuza danışmanız daha iyi olacaktır. Böylece cildin tahriş olmasını da önleyebilirsiniz.  1. C Vitamini

C vitamini, cilt lekelerine sebep olan melanin üretimini en aza inidir. Bu yüzden cilt tonunu eşitlemek için, C vitamini içeren kağıt maskeler kullanabilirsiniz. Ayrıca C vitamini maskeleri, kolajen üretimini artırır ve renk farklılıklarını düzenler. Daha aydınlık bir görünüm için kağıt maskeleri haftada 2 kez kullanmanız gerekir. C vitamini maskesini, akşam saatlerinde kullanırsanız, sabah daha dinlenmiş ve aydınlık bir görünümle uyanabilirsiniz.

  1. Leke Serumu

Cildin eşitlenmesi için, cilt lekelerinden de kurtulmanız gerekir. Bunun için konsantre formüle sahip olan leke serumlarından faydalanabilirsiniz. Bu serumlar doğrudan hedefe odaklanır ve koyu lekeleri açar. Serum, sabah ve akşam olmak üzere kullanılabilir. Ancak serumu kullandıktan sonra mutlaka yüksek korumalı güneş kremi uygulamanız gerektiğini unutmayın.


Şunlara da göz atın;

  1. Saçlar neden yağlanır?
  2. Yüz nasıl nemlendirilir?
  3. Cilt bakım ampulleri nasıl kullanılır?
  4. Buhar banyosu nasıl yapılır?
  5. Yanak sarkması neden olur?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo