ANASAYFA SAĞLIK VE GÜZELLİK GÜZEL BİR YAŞAMIN SIRLARI...

GÜZEL BİR YAŞAMIN SIRLARI...

Orta yaşlara gelindiğinde tipik sağlık problemleri hayatımıza girmeye başlıyor..

Bunların en önemlilerinden biri de kolesterolün yüksek olması. İlaçlara başvurmadan önce yeme alışkanlıklarını değiştirerek kolesterol probleminden kurtulmak mümkün.

Vücuttaki tüm organlar ve beyin, gençlik yıllarının geride bırakılması yla birlikte yavaş yavaş enerjisini kaybediyor. Hızlı yaşam temposunda edindiğimiz bilgileri unutmamak için özen göstermemiz, yaşam kalitemizi yükseltmek için yediklerimize dikkat etmemiz, bol meyve ve sebze tüketmemiz ve egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. İyi eğitim almış, birden fazla dili konuşabilen, okuyabilen, yazabilen insanlarda beyin enerjisini doğru kullanabilme yeteneği, bunları yapamayanlara göre daha gelişmiş. Bunun yanında herhangi bir enstrüman çalan, dans eden, bahçe işleriyle uğraşan, günde en az on beş dakika egzersiz yapan ve yürüyen kimselerde yaşlanmaya, yaşa bağlı ve nörolojik hastalıklar daha az görülüyor.


Yağlara dikkat
Fiziksel ve zihinsel egzersizin yanı sıra, doğru ve dengeli beslenme de uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarından biri. Yapılan araştırmalara göre genç yaşlarından itibaren dengeli beslenme alışkanlıkları geliştiren altmış beş yaş ve üstü kişilerde beyin fonksiyonlarının daha iyi çalıştığı uzmanlar tarafından kanıtlanmış.
 
Uzmanlar sağlıklı yaşam diyetlerinde omega 3 yağ asidi içeren katı yağların kullanı mını tavsiye ederken, zeytinyağı ve fındık yağı gibi doymamış yağ oranı yüksek yağların tüketimini öneriyorlar.

Kalp sağlığına yönelik ürünleriyle tanınan markaların yaptıkları klinik çalışmalar sonucunda geliştirilen ürünler sağlık için olumlu etkiler yaratabiliyor. İçeriklerinde bulunan bitkisel steroller sayesinde “kötü kolesterol” olarak adlandırılan LDL kolesterolünü düşürmeye yardımcı olabiliyorlar. Beslenme alışkanlıklarınızda zengin E vitamini içeren yağları ve lifli besinleri tercih etmeniz, hazmı zor yiyeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Daha sağlıklı ve zinde bir yaşam için fiziksel ve zihinsel egzersizlerin yanı sıra, beslenmemize gereken önemi göstermeli, bol sebze ve meyve tüketmeli, doymamış yağ oranı yüksek yağları kullanmalıyız.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!