ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MUTFAĞIN DÜZENİNE YENİDEN EL ATMA ZAMANI GELDİ

MUTFAĞIN DÜZENİNE YENİDEN EL ATMA ZAMANI GELDİ

Evlerimizi sadece ev olarak kullandığımız o eski çağlar için hazırlanmış geleneksel mutfak düzeni, evlerimizin aynı zamanda ofise, iş yerine dönüştüğü yeni dönemde çok da pratik olmayabilir. İçinde 7/24 hareketin olduğu, tansiyonu yüksek bir iş yeri düzeni için evlerimizin mutfağını da yeniden düzenlemek gerekebilir. Peki bir ev-ofis düzeni için mutfakta nelere dikkat edilmeli?
Mutfağın düzenine yeniden el atma zamanı geldi

1. Ev-ofis mutfağınız pratik olmalı

Evdeki çalışma ortamınız için, ihtiyacınız olduğunda atıştırabileceğiniz, ihtiyacınız olduğunda çayınızı kahvenizi alabileceğiniz pratik bir mutfak düzeni kurmanız yerinde olur. Bu amaçla eğer yeriniz müsaitse mutfakta hızlıca yemek yemeye müsait bir masa-tabure düzeni faydalı olabilir. Soğuk yemekleri hızlıca ısıtmak için bir mikrodalga fırın, hızlıca pratik atıştırmalıklar hazırlayabileceğiniz tost makinesi gibi gereçler... Kolayca ulaşılabilecek ve çalıştırılabilecek düzende yerleştirilmeli.


2. Kahve makinesi iyi bir yatırım olur

Ev-ofisinizde, gerçek ofiste olduğu gibi hazır kahve makineleri veya siparişle kahve getirtebileceğiniz imkanlarınız olmayabilir. Eğer kahve tiryakisiyseniz, çalışma odanıza veya mutfağa bir kahve makinesi yerleştirmeniz performansınıza çok olumlu etkiler yapabilir. Dolayısıyla, mutfağa pratik şekilde çeşit çeşit kahve yapacak bir makine yerleştirmek doğru bir yatırım olacaktır. Özellikle Fakir kahve makinesi modellerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.


3. Çay tiryakileri için su filtresi

Ofiste çalıştığınız dönemde, günün yarısında evde değilken bile kaç litre içme suyu tükettiğinizi hesaplayın. Artık tüm aile 24 saat evde vakit geçirirken bu su tüketiminin çok arttığını fark edeceksiniz. Çay tiryakilerinin, içimi yumuşak bir suyla çay demleme ihtiyacı nedeniyle de dışarıdan su siparişi vermek yerine, bir su arıtma cihazı ile suyunuzu evde filtrelemek çok daha uygun maliyetler yaratabilir. Böylece doğrudan çeşmeden çaydanlık içine suyunuzu doldurduğunuz gibi, çayınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.


4. Mutfak araç gereçleri için yeni düzen

Mutfakta artık çok daha hızlı şekilde hareket etmelisiniz. Dolayısıyla mutfak gereçlerini de daha pratik şekilde ulaşabileceğiniz gibi yerleştirmek akıllıca olacaktır. Baharat takımı için yeni bir yer, daha sık kullandığınız tost makinesi için yeni bir yer, kahve fincanları, çay bardakları, peçeteler için çok daha kolay ulaşılabilir yerler... Hayatınıza hız katacak bir düze kurmanız iyi olur.


5. Mutfakta da güçlü bir internet

Eğer evinizdeki internet bağlantısı mutfakta yeterince çekmiyorsa, bu alan genişletici ile mutfağı da kapsama alanına dahil etmeniz faydalı olabilir zira gün içinde kahve içmek, atıştırmalıklar hazırlamak, yemek hazırlamak gibi sebeplerle mutfakta geçireceğiniz süre içinde de internete ihtiyacınız olacaktır.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!