Masterchef Cemre Uyanık Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2019 sezonunda yarışan ve sezonu şampiyonlukla tamamlayan Cemre Uyanık, All Star'a veda etti! Peki, Masterchef Cemre Uyanık kimdir, kaç yaşında, nerede çalışıyor? İşte, Masterchef Cemre'nin merak edilen biyografisi:
Masterchef Cemre Uyanık Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?
11 Aralık 2023, 11:41

Masterchef 2019 sezonunda şampiyon olan Cemre Uyanık, diğer sezonların şampiyonları ile birlikte Masterchef All Star'a geri dönüyor.

Masterchef Cemre Uyanık Kimdir?

1992 doğumlu olan Cemre Uyanık, aslen Şanlıurfa'lıdır. Üniversite eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde konaklama yönetimi bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Küçüklüğünden beri Uzak Doğu mutfağına ilgisi olan Cemre, 2015 yılında eğitimini tamamlamış ve sonrasında ABD'de 5 ay restoranlarda çalışmıştır. Amerika'daki Fransız restoranında stajına devam eden Masterchef Cemre, 2018 yılında New York'ta kısım şefi olarak çalışmıştır. 

Cemre uyanık

Masterchef Cemre'nin Performansı

2019 sezonunda gösterdiği performansla şeflerden tam not alan Cemre, Alican Sabunsoy ile finale kalmıştır. Final turunda Alican 64, Cemre ise 72 puan alarak 2019 sezonunu şampiyonlukla tamamlamıştır. 

Cemre uyanık

Masterchef Cemre Elendi Mi?

Cemre, Kıvanç, Dilara ve Esra eleme potasında mücadele etti. Gecenin sonunda rakiplerinin gerisinde kalan isim Cemre oldu. Cemre, Masterchef All Star'ı 10. olarak tamamladı.

Instagram'da Cemre Uyanık

İnstagram hesabında kendi fotoğraflarını ve yemek videolarını paylaşan Cemre Uyanık'ın 296 bin takipçisi var.

Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo