Hindistan Cevizi Yağını Neden Kilerde Saklamamalısınız?

Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizinden elde edilen lezzetli yağlardan biridir. Hindistan cevizi yağı nerede saklanmalı? Hindistan cevizi yağını neden kilerde saklamamalısınız?
Hindistan Cevizi Yağını Neden Kilerde Saklamamalısınız?
24 Haziran 2024, 10:06

Hindistan cevizi yağı, elinize alabileceğiniz en büyük bileşenlerden biridir. Hindistan cevizi yağının yüksek ısıda kullanılan bir yemeklik yağ olmasının yanı sıra, ev çevresinde çok sayıda başka uygulaması vardır. Bununla birlikte, kesinlikle bir şeyleri yakmadığınız sürece, kilerinizde hindistancevizi yağı bulundurmak iyi bir fikir değildir. Diğer fındık yağları ve tereyağı gibi, ekşiyebilir ve en iyi şekilde buzdolabında saklanır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı neden bu kadar büyülü? Yeni başlayanlar için, hafif ve lezzetli hindistancevizi aroması ve 180 derecelik dumanlanma noktası, onu Tayland ve Güney Hindistan usulü kızartmalar ve köriler için ideal hale getirir. Hindistancevizi yağı, metabolizmanızı hızlı bir şekilde başlatmak, kötü ağız bakterilerini azaltmak, HDL (veya "iyi") kolesterolü artırmak ve çok daha fazlası gibi birçok sağlık yararı sağlar. Yani ne olursa olsun - oda sıcaklığında saklamayın çünkü soğutulmuş rafine edilmemiş hindistancevizi yağı iki veya üç yıl dayanabilir ve bu çok yönlü içerikten en iyi şekilde yararlanır.

hindistan cevizi yağı

Uzun Süre Dayanması için Buzdolabında Saklayın

Hindistan cevizi yağınızın bozulup bozulmadığını anlamanın birkaç kolay yolu vardır. Asla başarısız olmayan ancak tatsız olabilen ilk ikisi, tat ve koku testleridir. Hindistan cevizi yağının hafif ve hoş bir kokusu ve tadı olmalıdır, bu nedenle acı kokuyorsa veya tadı ekşiyse değiştirin. Ama neyse ki, süresinin dolduğunu söylemek için her zaman o şeyi yüzünüze koymak zorunda değilsiniz. Kokmuş hindistancevizi yağı sarımsı bir renge sahiptir, tıknaz görünür ve bazen küfü gösteren siyah noktalar geliştirir.

Zaten hindistancevizi yağı eklediyseniz ve her gün kullanıyorsanız, serin ve karanlık bir yerde ağzı sıkıca kapalı olarak saklamanızda bir sakınca yoktur. Isı, ışık ve havanın onu çabucak bozacağını unutmayın. Ancak daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, malzemeyi soğutmak çok önemlidir. Bunu yapmanın tek dezavantajı - ve bu hafif bir tanesidir - yağın katılaşması, ancak ısıya maruz kaldığında hızla sıvı halini almasıdır. Endişe duyabilecek ev aşçıları için, iki durumunu farklı şekilde ölçmeye gerek yoktur: 1 yemek kaşığı katı hindistancevizi yağı, 1 yemek kaşığı sıvıya dönüşür.

Şunlara da göz atın;

  1. Kahveye hindistan cevizi yağı eklenir mi?
  2. Evde hindistan cevizi yağı nasıl yapılır?
  3. Hindistan cevizi sütü nasıl yapılır?
  4. Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo