Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer: 3 Farklı Yöntem

Dudak üstü kırışıklıkları için ne yapılmalı? Dudak üstü çizgilere ne iyi gelir? Dudak kenarı kırışıklığı neden olur? İşte, dudak üstü kırışıklıkları için 3 farklı yöntem:
Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer: 3 Farklı Yöntem
05 Temmuz 2022, 16:51

Yüzünüzde çıkan ilk ince çizgiler, cilt bakım rutininizde bazı değişiklikler yapmanız gerektiğini haber verir. Bu değişiklikler hem kullanacağınız ürünler, hem de bakım rutinlerini içerir. Dudak üstündeki ince çizgileri tedavi etmek zor olabilir. Ancak doğru tekniklerle bu çizgilerin oluşumunu geciktirebilir ve görünümünü azaltabilirsiniz. İşte, dudak üstü kırışıklıkları için 3 farklı yöntem:


hindistan cevizi yağı

 1. Yağlı masaj

Dudak çevresi bakımı için, yüksek nemlendiricili bir yap ile bu bölgeye masaj yapabilirsiniz. Bazı yağlar yaşlanmayı geciktirici özellikler taşır. Ayrıca hücrelerdeki serbest radikal hasarıyla savaşarak kırışıklıkları azaltabilir. Dudak çevresi için, üzüm çekirdeği veya hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz. Parmak ucunuzla dudak üstündeki ince çizgilere az miktarda yağ uygulayın ve masaj yapın.

 1. Limon suyu

Asit, deri hücrelerine sıkılaştırarak tepki verir. Ayrıca limonda bulunan antioksidanlar, kolajen üretimini destekler. Bu yüzden limon suyunu parmak uçlarınızla sorunlu bölgeye sürün. Hafifçe masaj yaparak çizgilerin suyu emmesini sağlayın.

 1. Kolajen

Kolajen, vücut yaş aldıkça daha az üretilmeye başlar. Bu yüzden kolajen içeren besinleri diyetinize ekleyerek sağlıklı beslenebilir ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatabilirsiniz. Kolajen içeren gece serumları ile cildinize masaj yaparak ince çizgilerin azalmasını sağlayabilirsiniz. Kolajen serumunu, cildinizi temizleyip tonikledikten sonra kullanmanız önerilir. 


dudak üstü kırışıklıkları

Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

 1. Öncelikle pipet kullanımından kaçının. Dudak çevrenizi buruşturmak, cildin yaşlanma belirtilerini hızlandırabilir.
 2. Sigara ve elektronik sigaralardan uzak durun. 
 3. Mutlaka güneş koruyucu krem kullanın. UV ışınları cildin erken yaşlanmasına ve çok fazla zarar görmesine neden olur. 
 4. Dudaklarınızı çok fazla buruşturmamaya özen gösterin. 


Şunlara da göz atın;

 1. Kaz ayağı nasıl geçer?
 2. Dudak peelingi nasıl yapılır?
 3. Göz altı torbaları nasıl yapılır?
 4. Buhar banyosu nasıl yapılır?
 5. Siyah nokta maskeleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo