Sıcak İçecekleri Soğutma Yolları

Sıcak içeceğinizi hızlıca soğutup tüketmek ister misiniz? Soğutmak için yapmanız gerekenleri listeledik. Sizler için uygun olan soğutma yöntemi ile içeceğinizi hızla soğutun!
Sıcak İçecekleri Soğutma Yolları
05 Ocak 2022, 17:23

Eminim daha önce sıcak bir içeceği soğutmanız gerekmiştir. İçecek olarak kısıtlamamak gerekir. Bazen bir yemeği yapmak ya da hızlıca tüketmek için soğutmamız gerekir. Sıcak sevmeyenler ya da hızlıca içeceğini soğutmak isteyenler için yöntemleri sizler için sıraladık.


  1. Bardaklar Arası Transfer

Sıcak içeceğinizi soğutmanın en pratik kupalar arası içeceği transfer ederek soğutmak. Sıcak içeceğin olduğu kupadan temiz bir kupaya aktararak soğutun. İçmek istediğiniz sıcaklığı geldiğinde içebilirsiniz. 


  1. Buz İle Soğutmak 

İçeceğinize yapısı bozulmayacaksa eğer soğutmak istediğiniz dereceye göre sıcak içeceğinize buz ekleyebilirsiniz. Buzunuz eridikten sonra tadına bakarak istediğiniz kıvam da ise tüketebilirsiniz. 

Sıklıkla bu durumu yaşıyorsanız, genelde tükettiğiniz içecekleri buz küplerinde dondurabilir, sıcak bulduğunuzda içerisine koyarak hem soğutur hem de tadını bozmamış olursunuz. 


  1. Rüzgar ile Soğutmak 

Diğer bir soğutma yöntemi rüzgarla soğutmak. Sıcak içeceğiniz ya da yiyeceğinizi rüzgar alan ya da soğuk olan bir alana koyarak soğutabilirsiniz ya da fanlı bir pervane önüne koyarak derecesini istediğiniz sıcaklığa getirebilirsiniz. 


  1. Karıştırmak 

İçeceğinizi karıştırarak içerisine hava aldırabilirsiniz. Bu da içeceğinizin derecesinde düşmeye sebep olacaktır. 


  1. Buzlu Kap 

Bir kabın içerisine buz ve tuz koyun. Soğumasını istediğiniz içecek ya da yiyeceği farklı bir kaba alarak içerisine yerleştirin. Bu şekilde soğumasını istediğiniz kıvama geldiğinde buzlu kabın içerisinden alarak tüketebilirsiniz. 


Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo