Kuru Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kuru şampuan nedir? Kuru şampuanı kimler kullanabilir? Kuru şampuan nasıl kullanılır, ne işe yarar? İşte, kuru şampuanın saç üzerindeki etkisi ve kullanımı:
Kuru Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?
23 Ağustos 2022, 16:45

Kuru şampuan, saçları çabuk yağlanan kişilerin kurtarıcısı olarak bilinir. Saç yıkandıktan sonra, gün içinde tekrar yağlanma yaşıyorsanız, kuru şampuan kullanabilirsiniz. Yağlı saç görünümünden kurtulamayanların tercih ettiği kuru şampuan, her an her yerde uygulanabilir. Saçın temiz ve canlı görünmesine yardım eder. Kuru şampuan, saça uygulandığı zaman yağlı görüntüyü yok eder. Aynı zamanda saçlara hacim kazandırır.

Kuru Şampuanı Kimler Kullanabilir?

Kuru şampuan, genelde yağlı ve hacmi olmayan saç tipleri için kullanılır. Saçınız sık sık yağlanıyorsa ve hacimlenmiyorsa, kuru şampuan kullanabilirsiniz. Ayrıca kepek görünümü de kapattığı için, herkes tarafından kullanılabilir. Pudralı yapısıyla saç derisinde bulunan tüm yağı emer ve saça temiz bir görünüm katar. 


kuru şampuan

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

  1. Öncelikle saçınızı tarayın. Karışık kısımlar varsa mutlaka ayırın.
  2. Kuru şampuanı uygulamadan önce, saçınızı ıslatmanıza gerek yok. Bunun yerine bir tutam ayırarak saç diplerini ortaya çıkartın.
  3. Sprey şeklindeki kuru şampuanı hafifçe sallayın ve saç diplerine 15 cm uzaklıktan uygulayın. 
  4. Şampuanı saç diplerine uyguladıktan sonra dağıtabilmek için, saç diplerinize masaj yapın ve elinizle saçlarınızı havalandırın.
  5. Dilerseniz, gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.


Kuru şampuan anlık olarak çok önemli işlevlere sahiptir. Ancak saçların belli bir süre sonra kuru şampuandan arındırılması gerekir. Eğer arındırmazsanız, şampuan saç diplerinde birikir ve foliküller tıkanır. Bu yüzden kuru şampuan kullandıktan bir süre sonra saçınızı yıkamayı ihmal etmeyin.


Kuru şampuanı istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz. Fakat saç deriniz hassassa ve sık sık dökülme sorunu yaşıyorsanız, bu şampuanı her gün kullanmamaya dikkat edin. Saç köklerinin hava alması için düzenli olarak uyguladığınız saç bakım rutininize devam edin.


Şunlara da göz atın;

  1. Saç kökleri nasıl güçlendirilir?
  2. Kıvırcık saçların bakımı nasıl yapılır?
  3. Saç gürleştirme yöntemleri
  4. Saç nasıl nemlendirilir?
  5. Burun üstündeki gözenekler nasıl kapatılır?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo