ANASAYFA SÖYLEŞİLER İREM ŞAHİNKANAT

İREM ŞAHİNKANAT

“Küçük Şef”....

Karamel TV’de yayınlanan “Küçük Şef” programıyla ekranların en küçük aşçısı olan İrem Şahinkanat, becerikliliği, yemeklere kattığı kendince yorumları, şirinliğiyle küçük büyük herkesin beğenisini topluyor.

D-Smart’ta ve uydudan yayın yapan, Ares Medya’nın program içeriklerini hazırladığı, kadın ve çocuğa yönelik TV kanalı Karamel TV’nin “Küçük Şef”i İrem Şahinkanat, ekranlarda yemek programı yapan ilk ve tek çocuk aşçı. 8 yaşında olmasına rağmen on parmağında on marifet olan İrem, ekranda yemek yapmanın kendisi için hobi olduğunu söylüyor. “Yemek yapmayı seviyorum ama ekranda yapmak çok daha eğlenceli benim için” diyen Küçük Şef’imiz, önceleri kamera karşısında çok heyecanlandığı ama şimdilerde artık kendini evinin mutfağında gibi hissettiğini belirtiyor.Küçük Şef İrem’den küçük arkadaşlarının keyifle yiyebileceği sevimli bir omlet
 


Genellikle akranlarına yönelik, yapımı kolay, renkli, yemesi keyifli tatlar hazırlayan İrem, en çok tatlı yapmaktan hoşlanıyor. “Çikolata, pudra şeker, süslü şekerlemeler gibi kullandığımız malzemeler ve renkli süslemeler çok hoşuma gidiyor” derken, yemek yapımı sırasında kesici aletleri kullanmamaya da özen gösteriyor. İrem’in programlarında mutlaka bir partneri oluyor. Partnerinin kesici aletleri kullanıp, pişirme işlemlerini yaptığını özellikle belirten Küçük Şef’imiz, “elim yanabilir veya elimi kesebilirim. Bu nedenle bıçak ve ocaktan uzak duruyorum” diyerek, ekran başındaki arkadaşlarını da bu konuda uyarıyor.
 
“Hiç yemek seçmiyorum. Çünkü onları bulamayan çocuklar var.” İlkokul ikinci sınıfa giden, aynı zamanda Aslan Kral müzikalinde de rol alan İrem Şahinkanat, okuldan arta kalan zamanlarında TV çekimi ve müzikal çalışmalarıyla yoğun bir tempo içinde. Zaman buldukça annesiyle de mutfağa girdiğini ve annesine yardım etmekten hem kendisi hem de annesinin çok keyif aldığını söyleyen İrem, yemek yemeyi de seven bir çocuk. Programda farklı yemekleri, değişik tatları öğrenip, bunları ekran başındaki arkadaşlarıyla paylaşan Küçük Şef İrem, ekranda da sık sık tekrarladığı gibi, hiç yemek ayırmadığını söylüyor ve “Onları bulamayan çocuklar da var” diyerek, küçük büyük herkesin dikkatini de çekiyor.
 
Kendisi küçük, maharetleri büyük bu cici kız, meyveler, sebzeler ve tüm gıdalar hakkındaki küçük bilgileri izleyicileriyle paylaşırken, lezzetli, keyifli ve eğitici bir programla başarıyı yakalıyor. Ekranların en “Küçük Şef”i İrem, hangi mesleği seçeceğine henüz karar vermiş değil ama gerek okul, gerek TV, gerekse sanatsal çalışmalarındaki başarısıyla gösteriyor ki, gelecekte de çok büyük başarıların peşinden koşacak.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!