ANASAYFA SÖYLEŞİLER EN DOĞAL SANAL PAZAR...

EN DOĞAL SANAL PAZAR...

Seferipazar...

Yaşamın Kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı Cittaslow’un (Sakin şehir) Türkiye’deki ilk temsilcisi ve başkenti Seferihisar Belediyesi, birliğin en önemli kriterlerinden olan “Yerel Üreticiyi Destekleme” kriteri kapsamında hayata geçirdiği üretici pazarı, internet üzerinden Türkiye’yle buluşuyor.
 


Sadece üretenlerin ürettiklerini satabildikleri Pazar, İzmir ve çevresinde her hafta on binlerce insanı ağırlıyor. Seferihisar ve köylerinde üretilen organik ve doğal ürünlerin satılabildiği pazar, Seferihisar Belediyesi kontrolünde tüketiciyle aracısız buluşuyor. Seferihisar Belediyesi’nin himayesinde, Seferihisarlı Kadınların kurduğu S.S. Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin kurduğu “Seferi pazar” Ege Bölgesi’nin eşsiz lezzetlerini uygun fiyata tüketiciyle buluşturuyor. Zeytinyağı’ndan, balığa, Şevket-i Bostan otundan, yöresel Armola Peyniri’ne kadar yüzlerce ürüne sitemizden ulaşabilirsiniz. Her siparişinizde Türkiye’de yine bir ilk olan Tohum Takas’ından küçük bir sürpriz de sizleri bekliyor olacak.


Siteyi incelediğiniz zaman görebileceğiniz gibi yerel üreticiler tarafından Girit kabağından, karabaş otu reçeline, hindibadan ebegümecine, ''taş devri'' adı verilen organik yumurtaya kadar bir çok doğal ürün satışa sunulmakta. Özellikle Ege otları, Hicaz narı, Seferihisar mandalinası ve Kış marmeladını mutlaka tatmalısınız.


http://www.seferipazar.com


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!