ANASAYFA SÖYLEŞİLER DOTTO CAFE BISTRO’YU KEŞFETTİNİZ Mİ?

DOTTO CAFE BISTRO’YU KEŞFETTİNİZ Mİ?

Michelin yıldızlı İtalyan şefin elinden pizza yediniz mi?

Nispetiye Caddesi’nden, Rumeli Hisarı’na inerken belkide önünden defalarca geçip görmediğiniz ama keşfedilmeyi bekleyen samimi bir mekân. Ambiansı ve dekorasyonu sanki buraya ait değilmiş gibi. Kapıdan içeriye girdiğinizde karşılaşacağınız içtenlik içerideki kalite ve huzur, sizi evinizde hissettirecek...
 Dotto ismi İtalyanca ‘bilgin, bilge’ anlamında ayrıca Trentino bölgesinin en iyi tırmanış dağı. Bu ismin tecrübe ve hedeflerini yansıttığını düşünerek seçmişler.

Michelin yıldızlı İtalyan şefin elinden pizza yediniz mi?
Dotto Cafe Bistro’nun en önemli artılarından biri de mutfak operasyonunun Ödüllü İtalyan Exetucive Chef Elio Magrograssi yönetiminde olması. İtalyan şef, her misafire özel lezzetler hazırlayıp sonrada sizinle sohbet etmek için masanıza geliyor ve yemeklerle ilgili yorumlarınızı paylaşıyor. Eğer şanslıysanız şef elio kendi lezzet sırlarından bir tiyo da size verebilir. Dotto’nun bu misafir perverliği ve lezzetleri insanı şımartıyor.

Exetucive Chef Elio Magrograssi, öğrenimini İtalya’daki en prestijli mutfak akademilerinde tamamlamış ve exetucive chef unvanını alana kadar birçok Michelin yıldızlı restaurantta hizmet vermiş. Chef Magrograssi dünyaca ünlü zincir bir restaurant markasının New York, Milano, Tel Aviv, İstanbul ve Ankara şubelerinin kurucu şefliğini yaptmış; Türkiye’deki en iyi yabancı şef ödülünü almış.


Açılışından bugüne çok kısa bir süre geçmesine rağmen misafir portföyü kendiliğinden oluşmuş, Kulaktan kulağa yayılmış desek daha doğru olur. Birçok ünlü isim ve üst düzey şirket yöneticisi müdavimleri arasında… Kısaca yemeğin lezzetine ve kalitesine önem veren ve bu deneyimi yaşarken, küçük bir servet ödemek istemeyen kişiler Dotto’daki italyan lezzetlerini tercih ediyorlar...

Dotto Cafe&Bistro menüsü, geleneksel ve modern İtalyan mutfağının en seçkin lezzetleriyle oluşturulmuş.Ayrıca Dotto menüsü ile de kısıtlı kalmıyor, hayal ettiğiniz bir spesyal varsa Şef Elio’ya söylemeniz yeterli “hayal salatanız, hayal pizzanız, hayal makarnanız” Şef Elio tarafından büyük bir keyifle hazırlanıyor. Bu hayaliniz yerine getirilirken neşeli müzikler ve samimi ambians size huzur veriyor. İşin en güzel kısmı ise tüm lezzetlerin açık mutfak konsepti sayesinde hijyenik ve temiz bir ortamda yapılışını görebiliyor olmanız.
Yemek öncesi başlangıçta sunulan ev yapımı “foccacia”ekmek ve baharatlı sos ise nefis. Dotto pizzaları’nda kullanılan beyaz elmas unu’nu daha önce hiç duymamıştım.Pizzanın kalitesi ve lezzetinin en önemli kısmı kullanılan un ve suyun kalitesiymiş. Elde açılan pizzalar taş fırında yapılıyor. Makarnalarını da İtalya’nın en iyi markasını kullanıyorlar. Chef Elio’nun New York’da ödül almış bal kabağı çorbasının lezzetini ise tarif edecek kelime bulamıyorum, sadece bal kabağı çorbasını denemek bile buraya gelmek için yeterli bir sebep.
Fiyatlara gelince...
Dotto Cafe&Bistro en cazip fiyatlara en iyi kaliteyi sunabilmek için ilk şubesini şehir merkezine en yakın yerlerden biri olan Hisarüstü’nde açmış. Birçok İtalyan restauranı ve zincir restaurana kıyasla fiyatlar yüzde yirmi ile elli oranında daha aşağıda. Ayrıca İş çevresinin öğlen yemeklerinde tercih edeceği “Smart Menü”lerle dahada uygun hale geliyor.
 
Dotto Cafe&Bistro sabah 08.30’dan gece 23.00’e kadar hizmet veriyor, yakın bölgelere paket servisleride var; Etiler, Ulus, Beşiktaş, İstinye, Bebek, Ortaköy, Tarabya, Levent, Emirgan, Yeniköy ...

Gelelim İşin En Eğlenceli Kısmına...
 
Dotto Cafe&Bistro özel günlerinize de ev sahipliği yapıyor.. özellikle doğum günü kutlamaları ve özel organizasyonlar için tercih edilen bir mekân. Yaklaşık yetmiş kişilik oturma kapasitesine sahip bu mekanda, çeşitli dönemlerde Chef Elio ile yemek kursları veriyorlar. Hem eğitim hem de çeşitli yarışmalarla güzel ve kaliteli bir vakit geçirmeniz mümkün. Dotto Cafe&Bistro unutulmaz anılarınızın arasına girecek ...
 


DOTTO CAFE Etiler, Nispetiye Cad. No:69 Rumeli Hisarüstü
Tel: (0212) 263 49 11- 263 85 90

e-mail: info@dottocafe.com event@dottocafe.com

http://www.dottocafe.com

http://www.facebook.com/dottocafebistro

http://www.twitter.com/dottocafebistro


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!