ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER SON DAKİKA HABERLERİYLE CNNTURK.COM ÖNDE GELİYOR

SON DAKİKA HABERLERİYLE CNNTURK.COM ÖNDE GELİYOR

Son dakika haberleriyle internette adından söz ettiren cnnturk.com öncü olmaya devam ediyor. Türkiye ve dünya gündeminin yer aldığı son dakika haberleri, milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilen cnnturk.com ve sosyal medya hesapları büyük ilgi görüyor. Son dakika haberlerinin gücü
Son dakika haberleriyle cnnturk.com önde geliyor

Güvenilir haber kaynağı, "sahte haberler" (fake news) çağında büyük bir öneme sahip. Fotoğraf ve videolar ile zenginleştirilmiş son dakika haberlerinin internette güvenilir bir haber kaynağından anlık olarak öğrenmek, kullanıcılar tarafından önem taşıyor. Türkiye, Dünya, Spor, Ekonomi, Magazin, Yaşam başta olmak üzere gündemdeki haberler cnnturk.com'da dakika dakika her ay 20 milyon kullanıcı tarafından takip ediliyor. Üstelik kendine has üretilen eğitim, teknoloji, popüler sağlık, seyahat ve otomobil gibi içerikleriyle fark yaratıyor. Spor gündemini yakından takip eden kullanıcıların haber kaynağı ise; son dakika spor haberler.

Mobil Erişimin Öncüsü
Çağımızda önemli bir yere sahip olan akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarların yerini mobil erişim devralıyor. Bu alanda son dakika haberlerde ise cnnturk.com önde geliyor. Reuters Enstitüsü'nün Dijital Haberler Raporu'na göre, haber kaynağı olarak cnnturk.com'u tercih eden internet haber okurları Türkiye'de bu alanın yüzde 31'ini kapsıyor. Bu mobil teknoloji entegrasyonundaki başarının büyük bir payını Google Accelerated Mobile Project (AMP) ve Facebook Instant Articles (Facebook IA) sağlıyor.  Türkiye'de internet üzerinden son dakika haberleri takip eden kullanıcı oranının %24 olduğu göz önüne alınırsa, internet haberciliğinin önemi ortaya çıkıyor.

Sosyal mecraların gözdesi
Gelişim takipçiliğinden çok bu süreçte yer alan cnnturk.com, dijital uygulama ve mobil platformlarda okura sağladığı katkıda da önemli bir yere sahip. Facebook’taki 1 milyon 700 bin hayranı ve Twitter’da 4 milyon 660 bin takipçinin yarattığı etkileşim, sosyal medyada da gücünü görebilmemize yardımcı oluyor. Özgün içerikleri ve son dakika haberleriyle YouTube, Google Plus, Flipboard ve Instagram gibi mecralarda da kullanıcılarına ulaşıyor. Sosyal medyadaki spor hesaplarında bulunan bir diğer alan ise son dakika spor haberleri olarak takip ediliyor.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!