ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER ALTERNATİF YILBAŞI MENÜSÜ

ALTERNATİF YILBAŞI MENÜSÜ

Yılbaşı menüsü nasıl olmalı? 2020’de yaşadığımız onca şeyin arasından, sadece mutlulukları cebimize koyup yepyeni, umut dolu bir yıla başlamak üzere kurduk soframızı. Soframızın düzeni Sevgili Serra Müftüoğlu’dan, tarifler ise Sevgili Jale Balcı’dan.
2021’e hazır mısınız?

Jale Balcı
Şef ve Yemek Kitabı Yazarı
@jaleblc
jale@lokantafarina.com

Tarifler: Jale Balcı / @jaleblc
Styling: Serra Müftüoğlu / @itirserra
Fotoğraflar: Sezer Alçınkaya / @sezeralcinkaya
Tabaklar ve Servisler: Jaseistanbul


RENGARENK VE CIVIL CIVIL

2020’nin kasvetini üzerimizden atmak için rengarenk bir sofra hazırladık sizlere. Mavi umuttur, beyaz yeni bir başlangıç diyerek seçtik masa örtümüzü. Ekose amerikan servisleri ile klasiğin her zaman güzel olduğunu vurgularken, çiçekli tabaklarımızla ortama neşe katmayı hedefledik.


Çiçek seçimine gelince; kullanılan gümüş aksesuarlar ve çatal bıçak takımını ön plana çıkaracak şekilde, geride bıraktığımız yılı simgeleyen güz yaprakları ve aynı tonlarda, umut dolu gelecek yılı simgeleyen anastasialar başrolde. Mavi, yeşil ve kırmızı tonlara ek, maroon tonların dengeli şekilde yer bulduğu yılın ilk sofrasını menüden yola çıkarak tasarladık.


Dekor olarak kullandığımız manolya ağacının meyvesi ise kozalağa benzer yapısı ve kırmızı renkteki tanecikleri ile masaya neşe kattı. Zorlu bir yılın ardından, geleceğe merhaba derken; sağlık ve mutlulukla dolu, sevdiklerinizle beraber nice güzel sofralar diliyoruz.


ALTERNATİF YILBAŞI MENÜSÜ